Védekezz a meleg ellen hővédőfóliával!
Ha túl meleg van a lakásodba itt a megoldás!
Hogyan kell feltenni a fóliát?
Kell hozzá szakembert hívnom?
A hővédő ablakfólia felhelyezése egyszerű, ha betartjuk a szükséges lépéseket. Ezekről a lépésekről minden vásárlónk egy videós használati útmutatót kap, hogy sikerrel tudja szakember segítsége nélkül is feltenni a fóliát.
Röviden összefoglaltuk a lépéseket, hogy még vásárlás előtt tisztában legyél, hogyan kell ezeket a fóliákat feltenni az ablakra.
Ne izgulj, ha követed a használati utasításokat, sikerülni fog! A “Közepesen nehéz” besorolású fóliák vásárlóinak egy kis mintadarabot is csomagolunk, hogy azon tudjanak gyakorolni.
Első lépés
Tisztítsd meg és mérd le az ablakodat! Majd vágd le a fóliát a megfelelő méretre!
Második lépés
Jó alaposan fújd le vízzel az ablakot és a fóliát is! A “Tönung” fóliánál a felső réteget is be kell vizezni, hogy ne karcold össze a fóliát simításkor.
Harmadik lépés
Vedd le a védőréteget a fóliáról és óvatosan helyezd az ablakra. Használhatsz ragasztó csíkot a védőréteg egyszerűbb eltávolítására.
Ha leszedted a védőréteget, akkor igazítsd a megfelelő helyre. Ha nem jó helyre tetted, még el tudod mozgatni a vizes felületen.
Negyedik lépés
Simítóval húzd ki a vizet a fólia alól. Nem mindegy, hogyan! Erről részletesen kapsz majd tájékoztatást. A “Közepesen nehéz” besorolású fóliáknál nagyon fontos, hogy megfelelően ki legyen húzva minden víz a fólia alól, mert különben foltos maradhat.
Ha sikerült minden vizet kihúzni a fólia alól, töröld meg egy száraz ronggyal és hagyd száradni! A környezettől függően 1-2 nap alatt a maradék pára is eltűnik a fólia alól.
És akkor most melyik fóliát válasszam? Segítünk!
Összefoglaltuk a fóliák fontosabb tulajdonságait!
Hővisszaverés
Az értéke mutatja meg, hogy mennyi meleget (napenergiát) ver vissza vagy nyel el a fólia. A “Sonnenschutz 67%” és “Tükör” fóliák visszaverik, a “Sonnenschutz Static” és a “Tönung” fóliák elnyelik a nap energiáját, ezért ezeknél az üveg és a keret is melegedhet.
Pl. a 45% azt jelenti, hogy az üveget érő meleg 45% -át veri vissza a fólia.
Beláthatóság
Megmutatja, hogy mennyi látható fény juthat be a fólián keresztül.
Sajnos a fény fizikai tulajdonságai miatt csak egy bizonyos mértékig lehet a beláthatóság csökkentése nélkül a meleget a lakáson kívül tartani.
Pl. az 5% azt jelenti, hogy a látható fény 5% jut csak be. Ez már egy komolyabb sötétítésnek mondható
UV védelem
Megmutatja, hogy mennyire véd a káros UV sugárzás ellen a fólia.
Minden ablakfóliánk 99% -os védelmet nyújt a káros UV sugárzás ellen!
Fólia típusa
A fólia lehet STATIKUS és ÖNTAPADÓS. Ez mutatja meg, hogyan tapad az üvegre a fólia.
A STATIKUS fóliánál nincs ragasztó a fólián. Ezért könnyű leszedni és visszatenni.
Az ÖNTAPADÓS fóliánál van ragasztó, ezért végleges felrakás után nem lehet újra feltenni.
Miért nem STATIKUS minden fólia? Ennek technológiai okai vannak. Más rétegekből állnak a fóliák. Ezért nem minden fóliánál alkalmazható a STATIKUS hatás.
Nézzünk egy példát!
A “TÜKÖRFÓLIA” ÉRTÉKEI:
Hővisszaverés: 90% Beláthatóság: 5% UV védelem 99%.
Mit is jelent ez? A “Tükör” fóliát, ha felteszed az ablakra igen komoly elsötétítésre kell számítani (95%) és nagy mértékben (90%) csökkenteni fogja az üvegen bejutó meleget is. Mindemellett a káros UV hatást szinte teljesen kizárja (99%). Tehát olyan helyen, ahol szükség van a fényre (virágok, tanuló szoba ..stb) nem feltétlenül lesz jó megoldás a tükör fólia. Viszont egy TV szobában kifejezetten jól működhet, mert a fény nem fog megcsillani a képernyőn.
A “TÜKÖR” fólia ÖNTAPADÓS, tehát ragasztós réteggel van ellátva, ezért “Közepesen nehéz” besorolást kapott, mert a felrakása nagyobb odafigyelést igényel, mint a statikus módon felhelyezhető fóliák.